O čem spím, když náhodou sním.

Asi jste slyšeli o knize Andreje Babiše – O čem sním, když náhodou spím. Nad jejím vizionářským obsahem se již zamýšlela spousta politologů a novinářů – od pochvalných recenzí až po hodnocení ve stylu: „Populistické sny jednoho a(no)grobarona s estébáckými kořeny.“

Mne zde fascinuje jiná věc. Andrej Babiš se de facto hlásí k tomu, že málo spí, což vysvětluje svou enormní pracovitostí, kterou dával na odiv i v mnoha rozhovorech nejen v jím vlastněných médiích. Vítězný Andrej Babiš naznačuje národu: Kdo spí, ten se fláká, správný moderní člověk spí málo a pořád maká.

Na druhém protipólu je Karel Schwarzenberg: „Když se kecají blbosti, tak spím.“ Z tohoto legendárního sloganu, jenž se ocitl dokonce i na billboardech, je jasný pozitivní vztah autora z TOP 09 k spánku. Možná i sám název jeho strany naznačuje, že by se mělo spát třeba i devět (!) hodin denně, tedy alespoň v zimě.

Dostatek spánku je velice zdravý

Ale vážněji, spánek je nezbytnou podmínkou zdraví. Jde de facto o pilíř našeho zdraví. Stěžejní smysl spánku je v tom, že rozsáhlý útlumový stav, který je fyziologickou podstatou spánku, poskytuje našemu organismu, zejména nervovým buňkám, dokonalý odpočinek na obnovu jejich činnosti. Spánek má celkový ochranný charakter. Každý člověk (i politik) jej potřebuje na obnovení a načerpání tělesných a duševních sil.

více na:

http://www.reflex.cz/clanek/volby-volby-2017/82859/spac-karel-vs-nespavec-andrej-podrimovani-jako-nastroj-politickeho-marketingu.html