Může být i pirát gay? A jak volily kyberfeministky?

Pokud by se (kdysi dokonce vládní) Zelení zeptali, kde jsou jejich bývalí voliči, člověk nemusí být zrovna politolog, aby jim správně odpověděl – většina je jich u Pirátů z české kotliny. Pochybuji, že by ex zelení voliči a voličky hlasovali pro Babišovce či dokonce Okamurovo politické hnutí ve větším než homeopatickém množství.

Osobně mi nepřijde program SZ nijak méně propracovaný než ten pirátský, nicméně veličenstvo volič svobodně rozhodlo úplně jinak. To nemožno nijak intenzivněji rozporovat, nicméně napadá mě pro dnešní Zelené elegantní řešení, poslouchejte:

Lidé obecně a logicky nemají rádi zloděje. Když jim někdo ukradne auto, telefon či kolo, s gustem nadávají na vládu, policii i soudy, jak je něco takového vůbec možné.

Avšak romantizovaní lupiči, tedy Piráti, skoro 11 procentům českých a moravských voličů, Bůh (pardon, Jack Sparrow) ví proč, imponují. Když se „ukradne“ duševní vlastnictví, bolí to méně, než když vám ukradnou kolo nebo dokonce kolotoč.

V nadsázce můžeme říci, že pro Zelené se nabízí SMART řešení: co kdyby ukradli program Pirátům.

Více na : http://www.reflex.cz/clanek/volby-volby-2017/82725/loupezivi-pirati-okradli-zelene-muze-byt-i-pirat-gay-a-jak-volily-kyberfeministky.html